Baza dydaktyczna

 Baza dydaktyczna Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie

Szkoła posiada bardzo bogatą bazę dydaktyczną i kształci młodzież w różnych kierunkach.

Pracownia gastronomiczna — to pracownia przeznaczona dla uczniów kształcących się w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Kucharz.

Nasza pracownia posiada pełen asortyment sprzętu i pomocy dydaktycznych potrzebnych w trakcie nauki gotowania oraz przetwarzania i przechowywania żywności. Pracownia przystosowana jest do poznawania zarówno „kuchni” polskiej, jak i „kuchni” z różnych stron świata. Uczniowie sporządzają potrawy zgodnie z recepturami pod kierunkiem wykwalifikowanych nauczycieli zawodu. Jakość przygotowywanych potraw jest szczegółowo analizowana i omawiana. Ponadto pracownia gastronomiczna posiada sale do obsługi konsumenta przystosowane do nauki profesjonalnego prezentowania i podawania potraw.

Pracownia kosmetyczna — tutaj odbywają się zajęcia praktyczne dla uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego z innowacją kosmetyczną.

Nasza nowocześnie urządzona pracownia posiada bardzo bogate wyposażenie stanowisko manicure, pedicure, makijażu, a także zabiegów na twarz i ciało.

    

 
Poligon budowlany — to pracownia przeznaczona dla uczniów kształcących się w zawodach: murarz — tynkarz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Tutaj nasi uczniowie uczą się m.in. montować sufity podwieszane, wykonywać ściany z płyt gipsowo-kartonowych, wykonywać półki z gips-kartonu, szpachlować, malować i układać płytki ceramiczne. Wszystko to za sprawą fachowej kadry szkoleniowej oraz bogatemu zapleczu narzędziowemu, które posiada nasza szkoła. Pracownia budowlana jest wyposażona w nowoczesny sprzęt do układania płytek, sprzęt do nakładania mas tynkarskich oraz sprzęt do wykonywania w technologiach suchej zabudowy.

              
 
 

Pracownia Logistyczna to pracownia przeznaczona dla uczniów kształcących się w zawodzie Technik logistyk. 

Pracownia wyposażona jest w nowoczesne oprogramowanie komputerowe do nauki  logistyki, projektor oraz tablicę multimedialną. Ponadto w pracowni znajduje się wiele profesjonalnych plansz zawodowych, ułatwiających przygotowanie do egzaminów z Kwalifikacji AU.22.: Obsługa magazynów oraz Kwalifikacji i AU.32.: Organizacja transportu.

W trakcie nauki uczniowie zapoznają się również z wieloma wzorami dokumentów magazynowych oraz transportowych, które są udostępniane podczas zajęć.

Pracownia informatyczna- szkoła posiada szybki internet (światłowód). Każdy uczeń ma swoje stanowisko komputerowe z nowoczesnymi jednostkami na Windowsie 10. Jest wewnętrzna sieć. Poza tym uczniowie mogą korzystać ze zdalnego monitora interaktywnego, jak również tablicy multimedialnej. 

 

 

 

       Klasy mundurowe korzystają z profesjonalnej strzelnicy w Goleszowie. W swoich zbiorach posiadamy karabiny, które służą do prezentacji musztry paradnej.

 

  • Biblioteka Szkolna z bogatym księgozbiorem.